55 zobrazení 3 odpovědi
j.zikmund
j.zikmund před 4 týdny

Web requiro jsem objevil asi před dvěma lety a velmi mě oslovily všechny nápady, které jsem zde objevil – od databáze zindexovaných matrik, přes databázi příjmení až po slovník a pěkné články. A to všechno navíc v příjemném uživatelském prostředí. Velký dík všem, kteří se na tomto webu podílejí! Rozhodl jsem se přidat jeden podnět, který by mi občas významně ulehčil práci s daty zde na webu. Třeba iěhlnspiruji další uživatele a podělí se o nějaké další podněty.
Když vyhledávám v databázi záznamů, většinou mám odhad v jaké knize by se měl záznam nacházet. Problém je, že si někdy nejsem jist, které knihy v databázi jsou a které ne. Ověřovat to projížděním seznamu je zdlouhavý proces. Proto navrhuji, jestli by do seznamu digitalizovaných knih nešlo přidat nějaké vyhledávání/filtr. Mělo by to i další využítí – v momentě, kdy hodlá nějaký nadšenec indexovat matriku, má možnost rychle zjistit, zda už ho někdo nepředběhl a kniha už není náhodou zindexovaná. Přidání vyhledávacího pole kniha by možná neškodilo ani v samotném hledání v záznamech jako další z možných filtrů.

3 odpovědi

pierotto
pierotto před 3 týdny

Děkuji za tip.
Myslíte tedy, že zde na stránce seznamu knih: https://www.requiro.cz/books by byla možnost hledat dle jména místa? Toto by nemuselo být složité. Přidám si do poznámek k úpravám.

pierotto
pierotto před 2 týdny

Tak možnost hledat dle názvu či části názvu v místě jsem přidal na stránku s výpisem knih :) tak snad se bude líbit!

j.zikmund
j.zikmund před týdnem

Díky, líbí! Určitě přijde vhod.