Dohledání datumu narození

1732 zobrazení 1 odpověď
Mirka
Mirka před rokem

Zdravím, mám dotaz, jak dohledám datum narození babičky, kterou jsem zjistila z matriky z knihy narození mého tatínka. Uvedeno zde bylo jen její jméno a místo narození. Chtěla bych ale hledat dál a nevím který rok se narodila. Čeho se chytit případně kde hledat?

1 odpověď

pierotto
pierotto před rokem

Dobrý den, záleží na to o jaký rok by se MOHLO jednat. Na základě toho je nutné rozlišit zda se jedná o matriku již digitalizovanou, nebo uloženou na úřadě/archivu. Nepíšete zda babička měla Vašeho tatínka za svobodna, pokud ne začal bych hledat svatbu prarodičů (v tom stejném místě) cca rok narození Vašeho tatínka mínus 25 let. Pokud jej měla za svobodna zkusil bych hledat dle roku narození Vašeho tatínka - 20 let. Posloužit mohou v matričních knihách indexy. Pokud je to však záznam v živé matrice (uložené na úřadě) záleží na ochotě zda Vám matrikářka záznam najde, pokud by záznam byl kolem let cca 1915 a méně, je šance, že matrika je digitalizovaná a na internetu lze bádat. Každá lokalita může spadat pod jiný archiv, místo neuvádíte, takže víc nedovedu proadit.

Nejlepší obsah přímo na váš e-mail

Nestíháte sledovat nové články na našem webu? Chcete informace o nových matričních přírustcích? Pošleme vám informace o všech důležitých novinkách!

Z odběru novinek se můžete kdykoliv odhlásit.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním vaší e-mailové adresy pro účely rozesíání novinek.

Alternativou je naše Facebooková stránka kde najdete upozornění na nové články, zajímavosti z bádání nebo informace o aktuálích slevách DNA testů.