Kde se u nás berou data

Nedávno jsem se přimotal do diskuze ohledně digitalizace matrik. Padla zde dobrá myšlenka, která se týkala toho, mít všechny matriky digitálně, což by ulehčilo jejich procházení a hledání. Rozhodl jsem se proto sepsat tento krátký článek, který by mohl přiblížit trochu blíže funkci tohoto nástroje.

autor pierotto 0 komentářů Sdílet s přáteli

K září 2017 je ve vyhledávači přibližně 180 tisíc záznamů. V porovnání s tím, kolik různých matrik existuje, se to může zdát jako malé číslo, ale za tímto číslem stojí spousta práce. Vytvoření této aplikace je jen třešničkou na pomyslném dortu. Podstatu a náplň aplikace tvoří portál matriky.msts.cz, ze kterého aplikace čerpá data. Za portálem msts stojí člověk, který matriky prochází, opisuje a především opisuje v jednotném formátu. Z technického hlediska se jedná o soubory CSV, které si aplikace každý den kontroluje a aktualizuje změny.

Data, data a zase data

Aby byla aplikace zajímavější, je potřeba, aby zde bylo hodně dat. Když jsem se díval do první zálohy dat, která vznikla při vytvoření aplikace, bylo cca to 20 tisíc záznamů méně. To znamená, že od vzniku aplikace po dnes (září) bylo přidáno odhadem 83 záznamů za den. A teď si představte, že by bylo přispěvatelův více.

Můžete se připojit

Pokud nám chcete s rozšířením databáze pomoci, budu rád, bude rádo hodně lidí, kteří sem pravidelně chodí. Pokud sami opisujete matriky nebo o někom víte, spojte se se mnou a domluvíme se na spolupráci. Kontaktovat nás můžete na adrese ahoj@requiro.cz.

Diskuze k článku (0)